Wejście główne
sos 100x100
Więcej
Micek TV 100x100
Więcej
Logo projektu Be Innovative Teacher
Więcej
Logo Dostępna Szkoła
Więcej
Logo Stołówka
Więcej
orlik
Więcej
Logo Dostępność nauczycieli
Więcej
Logo laboratoria przyszłości
Więcej
Wolontariat logo
Więcej
Biblioteka - logo
Więcej
plan lekcji 100x100
Więcej
Logo Turnieju Szkół
Więcej

Wycieczka klasy 4a Roskosz Ginące zawody. Warsztaty cukiernicze.

Uczniowie klasy 4a podczas wizyty w Roskoszy w  Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP miały okazję poznać warsztat cukiernika a następnie pod nadzorem instruktora przystąpić do tradycyjnego wypieku ciasteczek drożdżowych z marmoladą  i makiem. Samodzielnie i z wielkim zaangażowaniem zagniatały i wałkowały ciasto nadziewały i formowały ciasteczka.

W oczekiwaniu na wypiek ciasteczek dzieci zwiedziły w obiektach wioski warsztaty i pracownie wyposażone w odpowiedni sprzęt do nauki zawodów ginących: kamieniarza, zduna, piekarza, cukiernika, tkacza, rymarza, kowala, dekarza/strzecharza i kołodzieja.