Wycieczka do Warszawy gr. ” 0″ i ” wiewiórki” 25.05.2023r.

Wycieczka do Warszawy gr. „ Wiewiórki” i „0”

25.05.2023r. grupa „ wiewiórki „ oraz „0” udała się na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w ZOO, gdzie znajduje się ponad 500 gatunków zwierząt (w tym 36 zagrożonych wyginięciem) na 40 hektarach wypielęgnowanego parku.

Następnie pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Tam dzieci miały dużą przestrzeń stymulującą je do nieskrępowanego eksperymentowania oraz pełną wolność w odkrywaniu świata. Przedszkolaki eksperymentowały, angażując wszystkie swoje zmysły, bez najmniejszych oporów, bez wstydu przed pomyłką. Napędzały swoją ciekawość poprzez atrakcyjne doświadczenia wodne, samodzielne odkrywanie tajników przyrody. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda świat oczami węża,
co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu. Po bardzo atrakcyjnie i aktywnie spędzonym czasie w Centrum Nauki Kopernik dzieci zjadły obiad w prawdziwej restauracji, co również było dla nich dużym przeżyciem.

Na zakończenie  poznaliśmy także Warszawę „na słodko” podczas wizyty w Manufakturze Słodyczy. Uczestnicy wycieczki mieli okazję obserwować, jak powstaje karmel oraz cukierki. Zostaliśmy poczęstowani jeszcze cieplutkimi wytworami z karmelu. Każdy dostał upominek w postaci cukierków i lizaka. Jeszcze przez wiele dni wspominaliśmy wspaniałe chwile przeżyte na wycieczce.