Witamy wiosnę w bibliotece

Nasza szkolna biblioteka powitała już tegoroczną wiosnę. Na oknach rozkwitły kolorowe kwiaty, zagościły wielobarwne motyle i ptaki. Zapewniają one naszym czytelnikom codziennie dobry nastrój. Bo chociaż „w marcu, jak w garncu” i „kwiecień plecień, bo przeplata – trochę zimy, trochę lata”, to u nas zawsze jest słonecznie i wesoło.

Prezentujemy też wiosenną galerię prac o tematyce świątecznej, wykonanych przez naszych uczniów.

Natomiast na korytarzu przy bibliotece obejrzeć można wystawę „Wiosna wierszem pisana”, która przedstawia poetyckie obrazy tej pięknej pory roku.

W pierwszy dzień wiosny odbył się w bibliotece konkurs, dzięki któremu dzieci nauczyły się rozpoznawać pierwsze zwiastuny wiosny oraz poznały zagadki i przysłowia o wiośnie.

Tak więc do nas już „…wiosna przyszła pieszo…”, jak pisał w swoim wierszu Jan Brzechwa.