Wejście główne
sos 100x100
Więcej
Micek TV 100x100
Więcej
Logo projektu Be Innovative Teacher
Więcej
Logo Dostępna Szkoła
Więcej
Logo Stołówka
Więcej
orlik
Więcej
Logo Dostępność nauczycieli
Więcej
Logo laboratoria przyszłości
Więcej
Wolontariat logo
Więcej
Biblioteka - logo
Więcej
plan lekcji 100x100
Więcej
Logo Turnieju Szkół
Więcej

Udany występ naszych siatkarzy

W dniach 15-16.10.2022 w Chełmie odbył się I Turniej o Mistrzostwo Województwa Młodzików w Piłce Siatkowej. Jest to jeden z pięciu turniejów eliminacyjnych do mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej. W zawodach wystąpili uczniowie trenujący siatkówkę w Uczniowskim Klubie Sportowym „Serbinów” działającym przy naszej szkole.
Nasz pierwszy zespół – UKS Serbinów I, wystąpił w składzie: Mateusz Geresz, Filip Szubarczyk, Michał Jasiński /wyróżniony zawodnik turnieju/, Szymon Huczko z kl. 8a, Szymon Chałas, Szymon Smoliński, Igor Czyrko – kl. 8c, Szymon Chałas, Szymon Maliszewski, Bartosz Gwiaździński z kl. 7a, Artur Jędrych z kl. 7b. Chłopcy wygrali wszystkie mecze w grupie eliminacyjnej, w półfinale ulegli z zespołem  UKS Olimp Opole Lubelskie / UKS Tempo Chełm. Została im walka o III miejsce, wykorzystali szansę pokonując 2:0 MKS Kraśnik.
W drugim zespole – UKS Serbinów II wystąpili chłopcy o dwa lata młodsi od zawodników startujących w zawodach. Zespół tworzyli: : Wiktor Najdyhor, Olivier Bogucki, Ignacy Romaniuk, Marcel Mackiewicz, Piotr Uss, Krzysztof Romaniuk, Marceli Semeniuk z kl. 6a, Janek Jadczuk z kl. 7b oraz Piotr Głuchowski z NSP w Białej Podlaskiej. Dwa wygrane mecze w turnieju z TPS Lublin i MKS Stal Poniatowa i dwie porażki z MKS Avia Świdnik i MKS Stal Poniatowa (udany rewanż rywali) ostatecznie sklasyfikowały ich na VI miejscu.

Mecze z udziałem obydwu naszych zespołów były niezwykle emocjonujące. Dla szóstoklasistów były to pierwsze mecze rozegrane w tej kategorii wiekowej. Nasi siatkarze zebrali cenne siatkarskie doświadczenia, które na pewno przyniosą korzyści i wzmocnią motywację w kolejnym mistrzowskim turnieju, który odbędzie się już w listopadzie, w Opolu Lubelskim  – I liga (UKS Serbinów I) i w Poniatowej – II liga (UKS Serbinów II).

GRATULACJE za super turniej dla całej drużyny UKS SERBINÓW BIAŁA PODLASKA, którą reprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

Brawo chłopcy i trenerzy!!!