Udany występ naszych siatkarzy

W dniach 15-16.10.2022 w Chełmie odbył się I Turniej o Mistrzostwo Województwa Młodzików w Piłce Siatkowej. Jest to jeden z pięciu turniejów eliminacyjnych do mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej. W zawodach wystąpili uczniowie trenujący siatkówkę w Uczniowskim Klubie Sportowym „Serbinów” działającym przy naszej szkole.
Nasz pierwszy zespół – UKS Serbinów I, wystąpił w składzie: Mateusz Geresz, Filip Szubarczyk, Michał Jasiński /wyróżniony zawodnik turnieju/, Szymon Huczko z kl. 8a, Szymon Chałas, Szymon Smoliński, Igor Czyrko – kl. 8c, Szymon Chałas, Szymon Maliszewski, Bartosz Gwiaździński z kl. 7a, Artur Jędrych z kl. 7b. Chłopcy wygrali wszystkie mecze w grupie eliminacyjnej, w półfinale ulegli z zespołem  UKS Olimp Opole Lubelskie / UKS Tempo Chełm. Została im walka o III miejsce, wykorzystali szansę pokonując 2:0 MKS Kraśnik.
W drugim zespole – UKS Serbinów II wystąpili chłopcy o dwa lata młodsi od zawodników startujących w zawodach. Zespół tworzyli: : Wiktor Najdyhor, Olivier Bogucki, Ignacy Romaniuk, Marcel Mackiewicz, Piotr Uss, Krzysztof Romaniuk, Marceli Semeniuk z kl. 6a, Janek Jadczuk z kl. 7b oraz Piotr Głuchowski z NSP w Białej Podlaskiej. Dwa wygrane mecze w turnieju z TPS Lublin i MKS Stal Poniatowa i dwie porażki z MKS Avia Świdnik i MKS Stal Poniatowa (udany rewanż rywali) ostatecznie sklasyfikowały ich na VI miejscu.

Mecze z udziałem obydwu naszych zespołów były niezwykle emocjonujące. Dla szóstoklasistów były to pierwsze mecze rozegrane w tej kategorii wiekowej. Nasi siatkarze zebrali cenne siatkarskie doświadczenia, które na pewno przyniosą korzyści i wzmocnią motywację w kolejnym mistrzowskim turnieju, który odbędzie się już w listopadzie, w Opolu Lubelskim  – I liga (UKS Serbinów I) i w Poniatowej – II liga (UKS Serbinów II).

GRATULACJE za super turniej dla całej drużyny UKS SERBINÓW BIAŁA PODLASKA, którą reprezentują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego.

Brawo chłopcy i trenerzy!!!