Wejście główne
sos 100x100

SOS

Więcej
Micek TV 100x100

TV

Więcej
Logo projektu Be Innovative Teacher

Teacher

Więcej
Logo Dostępna Szkoła

Dostępna

Więcej
Logo Stołówka

Stołówka

Więcej
Na obrazku widoczna jest para łyżew figurowych oraz napis lodowisko

Lodowisko

Więcej
Logo Dostępność nauczycieli

Dostępność

nauczycieli
Logo laboratoria przyszłości

Laboratoria

Przyszłości
orlik

Orlik

Więcej
Biblioteka - logo

Biblioteka

Więcej
plan lekcji 100x100

Plan

Lekcji
Logo Turnieju Szkół

Turniej

Szkół

Turniej Szkół II edycja

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do „Turnieju Szkół”, którego inicjatorem jest Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk. Projekt jest realizowany w szkołach podstawowych, w ramach którego społeczności szkolne współzawodniczą w różnych obszarach.

I etap już za nami, czyli „Eko Festiwal Nauki”, w ramach którego uczniowie klas IV-VI w składzie: Hanna Dzyr, Julia Dejneka, Paulina Janicka, Blanka Lasota, Aleksander Jańczuk i Sebastian Kordaczuk przygotowali ekologiczny salon kosmetyczny, w którym królowały peelingi kawowe, maseczki miodowe i cukrowy żel do włosów. Uczniowie zaprezentowali się we własnoręcznie wykonanych strojach z surowców wtórnych. Takich torebek nie powstydziłby się nawet Gucci. Taki salon, każdy może sobie zrobić sam, we własnym domu.

Uczniowie klas VII-VIII w składzie Gabriela Baj, Agata Tarasiuk, Zuzanna Panasiuk, Zuzanna Solarz, Jakub Kordaczuk i Michał Bednarek zaprezentowali doświadczenie „Jak powstaje smog latem i zimą?”. Przygotowując się do przeprowadzenia doświadczenia sprawdzili stan powietrza panującego na ulicach naszego miasta korzystając ze strony https://www.bialapodlaska.pl/site/air oraz przeczytali artykuł „Jak smog wpływa na skórę zimą?”, który znaleźli na stronie: https://podlasianin.com.pl/jak-smog-wplywa-na-skore-zima/?fbclid=IwAR0IGj7Xsq1v2OilZLPoqPSUHu_fQsvJLdUqOlGXWOwIvYCuSKSUBudFQmA. Nasi uczniowie udowodnili, że są ekologiczni nadając starym ubraniom nowe życie, farbując je przy użyciu naturalnych barwników pozyskanych z buraków, kurkumy czy natki pietruszki. Efekty można zobaczyć na załączonym filmie. Obsługą sprzętu zajmowali się Amelia Juszczuk, Maciej Kiryła i Eryk Kulesza.

Etap ten zakończył się dla nas ogromnym sukcesem. Pokonaliśmy wszystkie szkoły zajmując I miejsce. Opiekunami tego etapu były: Pani Aneta Bogucka, Pani Marta Grabiec, Pani Monika Majewska i Pani Agnieszka Wdowczyk.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i życzymy sukcesów w kolejnych etapach.