Prace modernizacyjne w szkole

Ferie dobiegają końca i po weekendzie wracamy do nauki. Dla wielu z pewnością zaskoczeniem będą zmiany jakie nastąpiły w naszej szkole. To wszystko robimy aby poprawić komfort nauki i pracy w naszej szkole.

W ramach realizacji projektu Dostępna Szkoła, którego celem jest poprawa dostępności naszej szkoły dla uczniów niepełnosprawnych, wykonanych zostało sporo prac remontowych.

Po przebudowaniu schodów wejścia głównego oraz wymianie pochylni dla osób na wózkach inwalidzkich, te elementy zostały dodatkowo odpowiednio doświetlone.

Korytarze szkolne na parterze zostały pomalowane z zachowaniem kontrastu pomiędzy ścianami, a podłogą aby ułatwić poruszanie się osobom niedowidzącym.

Przy wszystkich drzwiach wejściowych do pomieszczeń zostały wymalowane kontrasty.

W celu poprawy dostępności łazienek szkolnych wyremontowano dwie łazienki i dostosowano je dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Przygotowano również pomieszczenie, w którym zostanie utworzona sala wyciszeń dla uczniów.

Aby poprawić komfort spożywania posiłków stołówka szkolna została odmalowana, a w oknach pojawiły się nowe firanki.