Wejście główne
sos 100x100
Więcej
Micek TV 100x100
Więcej
Logo projektu Be Innovative Teacher
Więcej
Logo Dostępna Szkoła
Więcej
Logo Stołówka
Więcej
Na obrazku widoczna jest para łyżew figurowych oraz napis lodowisko
Więcej
Logo Dostępność nauczycieli
Więcej
Logo laboratoria przyszłości
Więcej
Wolontariat logo
Więcej
Biblioteka - logo
Więcej
plan lekcji 100x100
Więcej
Logo Turnieju Szkół
Więcej

Jan Czochralski – czy znasz to nazwisko?

Bez niego nie byłoby komputerów i Internetu. Nie byłoby Facebooka i tego wszystkiego, bez czego nie potrafimy dzisiaj funkcjonować. Genialny polski chemik i inżynier swoimi pracami umożliwił rozwój elektroniki.

Gdyby Jan Czochralski żył współcześnie i gdyby miał sprawnego menadżera, stworzyłby potęgę podobną do Google’a, Facebooka czy Apple’a.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego ten najczęściej cytowany na świecie polski naukowiec, w swojej ojczyźnie był szykanowany i jest niemal nieznany, przeczytaj informacje przygotowane przez bibliotekę szkolną, zamieszczone na tablicy obok sali 126.

Zapraszamy