Dostępna szkoła – informacje o pracach remontowych

W Szkole Podstawowej nr 6 prowadzone są prace remontowo – budowlane związane z dostosowaniem placówki do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace realizowane są w ramach programu ,,Dostępna Szkoła”, którego celem jest likwidacja barier z obszaru dostępności w szkołach podstawowych.

W ramach przyznanych środków grantowych wykonano modernizację wejścia głównego, w tym ułożenie kostki i przebudowę schodów zewnętrznych z montażem nowej pochylni dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach prac wymieniono drzwi wejścia głównego i dostosowano je do Modelu Dostępnej Szkoły.

W ramach dostosowania budynku, w 3 salach lekcyjnych zostały powiększone otwory drzwiowe i zamontowano nowe szersze drzwi wejściowe. W celu poprawy widoczności w salach lekcyjnych zamontowano rolety przeciwsłoneczne.

Dostosowano również sale rewalidacji i socjoterapii. W tych pomieszczeniach również powiększono otwory drzwiowe i wstawiono nowe szersze drzwi. W Sali rewalidacji została położona nowa wykładzina dywanowa oraz zamontowano rolety przeciwsłoneczne. Utworzona została nową strona internetowa zgodna ze standardem WCAG 2.1, tak aby osoby z niepełnosprawnościami mogły w pełni korzystać z usług naszej szkoły.

Dzięki przyznanym środkom finansowym planowany jest zakup 430 szafek szkolnych, przygotowanie projektu i budowę windy zewnętrznej.

Remontowane pomieszczenia wyposażone zostaną w  sprzęt do zajęć rewalidacyjnych i sensorycznych, m.in. magiczny box. Stworzony zostanie kącik wyciszeń.

Prace związane z dostosowaniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami wewnątrz budynku obejmują również dostosowanie dwóch łazienek do standardu MDS.

W roku 2023 zakupione zostaną meble szkolne, które przystosowane będą dla osób z niepełnosprawnościami.

Modernizacja dotyczy również doświetlenia ciągu pieszego od wejścia głównego budynku do miejsca postojowego dla osób z niepełnosprawnościami.