Wejście główne
sos 100x100
Więcej
Micek TV 100x100
Więcej
Logo projektu Be Innovative Teacher
Więcej
Logo Dostępna Szkoła
Więcej
Logo Stołówka
Więcej
orlik
Więcej
Logo Dostępność nauczycieli
Więcej
Logo laboratoria przyszłości
Więcej
Wolontariat logo
Więcej
Biblioteka - logo
Więcej
plan lekcji 100x100
Więcej
Logo Turnieju Szkół
Więcej

Dostępna szkoła – informacje o pracach remontowych

W Szkole Podstawowej nr 6 prowadzone są prace remontowo – budowlane związane z dostosowaniem placówki do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace realizowane są w ramach programu ,,Dostępna Szkoła”, którego celem jest likwidacja barier z obszaru dostępności w szkołach podstawowych. 

W ramach przyznanych środków grantowych wykonano modernizację wejścia głównego, w tym ułożenie kostki i przebudowę schodów zewnętrznych z montażem nowej pochylni dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach prac wymieniono drzwi wejścia głównego i dostosowano je do Modelu Dostępnej Szkoły.

W ramach dostosowania budynku, w 3 salach lekcyjnych zostały powiększone otwory drzwiowe i zamontowano nowe szersze drzwi wejściowe. W celu poprawy widoczności w salach lekcyjnych zamontowano rolety przeciwsłoneczne.

Dostosowano również sale rewalidacji i socjoterapii. W tych pomieszczeniach również powiększono otwory drzwiowe i wstawiono nowe szersze drzwi. W Sali rewalidacji została położona nowa wykładzina dywanowa oraz zamontowano rolety przeciwsłoneczne. Utworzona została nową strona internetowa zgodna ze standardem WCAG 2.1, tak aby osoby z niepełnosprawnościami mogły w pełni korzystać z usług naszej szkoły.

Dzięki przyznanym środkom finansowym planowany jest zakup 430 szafek szkolnych, przygotowanie projektu i budowę windy zewnętrznej.

Remontowane pomieszczenia wyposażone zostaną w  sprzęt do zajęć rewalidacyjnych i sensorycznych, m.in. magiczny box. Stworzony zostanie kącik wyciszeń.

Prace związane z dostosowaniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami wewnątrz budynku obejmują również dostosowanie dwóch łazienek do standardu MDS.

W roku 2023 zakupione zostaną meble szkolne, które przystosowane będą dla osób z niepełnosprawnościami.

Modernizacja dotyczy również doświetlenia ciągu pieszego od wejścia głównego budynku do miejsca postojowego dla osób z niepełnosprawnościami.