Wejście główne
sos 100x100
Więcej
Micek TV 100x100
Więcej
Logo projektu Be Innovative Teacher
Więcej
Logo Dostępna Szkoła
Więcej
Logo Stołówka
Więcej
orlik
Więcej
Logo Dostępność nauczycieli
Więcej
Logo laboratoria przyszłości
Więcej
Wolontariat logo
Więcej
Biblioteka - logo
Więcej
plan lekcji 100x100
Więcej
Logo Turnieju Szkół
Więcej

Wizyta strażaków u przedszkolaków

Dzisiaj gościliśmy mamę Marcelka, która pracuje w Ochotniczej Staży Pożarnej. Wraz ze swoimi kolegami i koleżanką przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych.

Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe i dowiedziały się w jakich okolicznościach można ich używać. Strażacy pokazali dzieciom sprzęt i wyposażenie specjalistycznego wozu. Dzieci miały możliwość z bliska podziwiać oprzyrządowanie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Mogliśmy wejść do wozu i przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej oraz przymierzyć ciężki kask w którym strażacy gaszą pożary.

Dziękujemy Pani Adzie za przybycie i atrakcyjne zajęcia 🙂